Jak vyčistit sklo topeniště

Chtěli byste vidět svůj oheň, ale vaše sklo se neustále zakuřuje? Jak udržovat sklo v topidlech čisté? Poradíme vám, jak sklo vyčistit.
Při pravidelném používání topidla a při spalování dřeva se bude hnědočerná saze vždy pomalu usazovat na vaše krásně průzračné sklo na dvířkách topeniště. Zatímco tento nepříjemný vliv nepoškodí vaše topidlo, ale kazí vzhled, dominantu vaší stavby a sledování vašeho ohně. Naštěstí jsme pro vás připravili několik tipů a triků, jak se zbavit sazí na dvířkách vašeho topidla, které se stane jako nové.

Jak zabránit zakuřování skla topidla:

Zakuřování skla je vliv, kterého se nelze úplně zbavit, ale pouze částečně omezit tomuto nepříjemnému vlivu.

Vždy spalujte suché a nevrstvené tvrdé dřevo:

Pryskyřičné dřevo nebo mokré dřevo produkují sloučeniny, které se nejčastěji hromadí na vašem skle.

Vyhněte se dlouhým doutnavým ohňům:

Moderní kamna jsou schopna spalovat hodiny a hodiny v nejúspornějším spalování, avšak doutnající oheň vytvářejí velké množství kouře uvnitř topeniště (dříve než se vypálí). Tento kouř se usazuje a zanechává na skle zbytky povlak.

Jak čistit sklo:

Čištění skla topeniště je ve skutečnosti velmi snadné. Než si rozmyslíme, čím a jak sklo vyčistit, nejdříve si přečtěte tento krátký článek, aby jste popřípadě zamezili poškození skla topeniště.

Když je topidlo dostatečně vychladlé, že bez problému setrváte na něm rukou, tak se můžeme pustit k čištění čelního skla topeniště.

 • Navlhčíme si hadřík nebo papírový ubrousek v čisté vodě a krouživými pohyby čistěte pokud není průzračné, na konci vyleštěte suchými novinami nebo hadrem.
 • Dalším způsobem jsou navlhčené noviny, které ponoříme do popílku vašeho popelníku a provádějte čištění.
 • Existuje mnoho chemických prostředků, které jsou vhodné přímo na rozpouštění sazí, které pouze setřeme hadrem.

Jak nikdy nečistit sklo topidla:

Zatímco špinavé sklo může být frustrující, existuje několik věcí, které byste nikdy neměli dělat při čištění skla topidla.

 • NEČISTĚTE, když je sklo horké: Teplejší se snadněji čistí než chladnější sklo, ale vždy počkejte, než topidlo bude mít dostatečnou teplotu, aby se váš dotek dal bez problémů vydržet při čištění skla. Pokud nebudou dodrženy tyto podmínky, riskujete popálení nebo prasknutí skla.
 • NEPOUŽÍVEJTE na horké sklo studenou vodu: Může dojít k tepelnému šoku skla a následně vyvolat jeho destrukci.
 • NEPOUŽÍVEJTE žiletky ani ocelovou drátěnku: Čističe, jako jsou žiletky, ocelová drátěnka nebo dokonce šmirgl papír, okamžitě odstraní saze ze skla, ale zanechají škrábance, které způsobí, že se na sklo budou rychleji usazovat saze a později to může vést prasknutí skla.

Díky těmto tipům a trikům, jak snadno vyčistit sklo, se budete opět vracet a těšit se z krásného ohně!


Čtěte dále:

Máte zájem o realizaci ?

Napište nám poptávku a my se Vám ozveme.

Kontakt

Kontaktní údaje:

 • info@iq-krby.cz

 • +420 723 691 057

 • sídlo:
  Litvínov 436 01
  Valdštejnská 914

  IČ: 06911901