Meta description:

Toužíte po skutečném ohni, který bude plápolat v krbu, ale jeho realizace není možná? Pak je pro Vás řešením bio krb. Samozřejmě, že oheň je opravdový.

Bio krby – potěší nejen oko, ale zahřejí i tělo

Člověk odjakživa spatřuje v ohni něco výjimečného až možná mystického. Oheň je pro něho symbolem bezpečí, dostatku a tepla. Tento živel se dokonce dostal i do lidových pranostik. Je s námi prostě spojený. Právě proto zřejmě obyvatelům panelových domů a jiných bytů, ve kterých není možné postavit topeniště s otevřeným ohněm, tolik schází. Ozývají se v nich touhy jejich předků.

  • Náhražky, ve kterých poblikává umělé a unavené světýlko, nás asi dlouho bavit nebude.
  • Chce to něco skutečného, a ne žádné šidítko.

Řešením je takzvaný bio krb. Argumentů, proč si ho pořídit, je skutečně celá řada.  

  1. Nemusíte mít komín.
  2. Není nutné stále uklízet nepořádek, který by vznikal u krbu na pevná paliva.
  3. Při spalování vzniká pouze oxid uhličitý a pára.
  4. Bio krbem si dokonce můžete ozvláštnit Váš interiér.

Nejsou to totiž jen nějaké obyčejné nádoby na biolíh. Designové návrhy bio krbů Vám skutečně vyrazí dech. A to pochopitelně v tom kladném slova smyslu. Vyrábějí se v mnoha variantách, mezi kterými si vyberete to pravé přesně do Vašeho interiéru.

Výhřevnost Vás možná překvapí

Není ale nutné mít bio krb pouze v bytě. Dokonalou atmosféru dodá i Vašemu posezení na terase, zahradě nebo pod pergolou.

  • Pro dokonalý vizuální dojem jsou v nabídkách výrobců například dekorační polínka.
  • Pro dokonalý smyslový vjem si můžete ke krbu pořídit i různá aromata anebo si stáhnout na internetu praskot hořícího dřeva.

Otázkou je, jestli se u bio krbu máte šanci ohřát. Výhřevnost s klasickým krbem na dřevo se pochopitelně nedá srovnat. Neznamená to ale, že Vám neposkytne teplo žádné. Většina krbů na bio líh se může pochlubit výhřevností v rozmezí 2 až 5 kW.

  • Výhodou je, že se dají bio krby regulovat a přidávat tak nejen velikost plamenů, ale i množství tepla.
  • Bio krby tedy každý interiér dovedou zahřát vizuálně i reálně.